S-kansliet

För att komma i kontakt med ledamöterna är det enklast att först kontakta någon på kansliet. Se nedan.

Kontakt

Tel: +32 477 46 87 53
E-post: evalena.kapanen@ep.europa.eu

Adress

ASP 14 G 351
Rue Wiertz 60
BE-1047 Bryssel / Belgien

Lars Hagberg
Lars Hagberg

Pressekreterare & info

lars.hagberg@ep.europa.eu

Mobil: +32 495 34 60 10

Albin Nordin
Albin Nordin

Pressekreterare & info

albin.nordin@ep.europa.eu

Mobil: +32 488 27 44 05

Helena Strandberg Luthi
Helena Strandberg Luthi

Besöks- och ekonomiansvarig

helena.strandberg-luthi@ep.europa.eu

Emma Brunberg
Emma Brunberg

Politiskt sakkunnig

Ansvarar för utskotten DEVE, AFET & SEDE samt INTA.

emma.brunberg@ep.europa.eu

Mobil: +32 470 50 16 38

Staffan Dahl
Staffan Dahl

Politiskt sakkunnig

Ansvarar för utskotten LIBE, AFCO & REGI.

staffan.dahl@ep.europa.eu

Mobil: +32 473 94 44 81

Anna Emanuelsson
Anna Emanuelsson

Politiskt sakkunnig

Ansvarar för utskotten AFET & DROI, AGRI samt DEVE.

anna.emanuelsson@ep.europa.eu

+32 476 66 02 82

Elisabeth Gehrke
Elisabeth Gehrke

Politiskt sakkunnig

Ansvarar för utskotten EMPL och CULT.

elisabeth.gehrke@ep.europa.eu

Mobil: +32 479 65 45 16

Tobias Ghersetti
Tobias Ghersetti

Politiskt sakkunnig

Ansvarar för utskotten ENVI & PETI.

tobias.ghersetti@ep.europa.eu

Mobil: +32 478 94 28 32

Maja Nygren
Maja Nygren

Politiskt sakkunnig

Ansvarar för utskotten FEMM, IMCO & CULT.

maja.nygren@ep.europa.eu

Mobil: +32 477 44 14 11

Andreas Persson
Andreas Persson

Politiskt sakkunnig

Ansvarar för utskotten ITRE, JURI & EMPL.

andreas.persson@ep.europa.eu

Mobil: +32 473 79 66 55

Khaled Saibi
Khaled Saibi

Politiskt sakkunnig

Ansvarar för utskotten BUDG, CONT & ECON.

khaled.saibi@ep.europa.eu

Mobil: +32 471 94 00 18

Petra Söderqvist
Petra Söderqvist

Politiskt sakkunnig

Ansvarar för utskotten TRAN & PECH.

petra.soderqvist@ep.europa.eu

Mobil: +32 487 27 83 83

facebook Twitter Email